GAMYBA

Iš medžio betono blokelių „Durisol“ pagamintos modulinės sienos įgauna visas šiems ekologiškiems ir puikias izoliacines savybes turintiems blokeliams būdingas savybes. Tad iš jų statant išorines sienas ar vidaus laikančiąsias konstrukcijas nesunku užtikrinti reikiamą šiluminę varžą, atitinkančią A, A+ ar A++ energetines klases. Modulinių sienų gamyba remiasi Jūsų poreikiais, t. y. montuojama tiksliai pagal pateiktą projektą, suformuojant ir angas durims bei langams. Tvirtumui ir stabilumui užtikrinti į sienas montuojama armatūra, o angoms pritaikomos sąramos. „Durisol“ statybiniai blokeliai – skirtingų storių: nuo 15 iki 37 centimetrų. Blokelių viduje yra ertmės, kurios iš lauko pusės užpildomos izoliacinė medžiaga, o vidinės ertmės – plastišku betono mišiniu, kuris sukietėjęs patikimai sujungia ir sutvirtina visus statybinius blokelius, garantuojamas patvarią ir ilgaamžę sienos konstrukciją. Inovatyvi statybinių blokelių gamyba ir pažangi modulinių sienų statyba iš jų garantuoja ne tik didžiausią naudą, tvirtumą, bet ir yra labai nesudėtinga. Blokai dedami vienas ant kito. Esant reikalui, jie nesunkiai pjaustomi į reikiamo dydžio dalis, pasinaudojant frezavimo įrenginiu. Paprastai to neprireikia, nes modulinės sienos gamyba vyksta itin tiksliai pagal statinio brėžinius, todėl korekcijos – retas atvejis.

Durisol siena yra pilnai monolitinė ir neturi šalčio tiltelių. Durisol blokeliai nejungiami niekaip, nes tai tūrinis gamyklinis elementas, kuris tarpusavyje suliečiamas sausu būdu (kaip LEGO).

ICOS sieną iš Durisol blokelių sudaro kampinis, normalus ir universalus blokeliai, sąramos ir angokraščiai tai universalus blokelis. Tai lego variantas, nes blokeliai dedami kaip lego, jokių klijų, mūro mišinio, metalinių kabių, medinio karkaso – tik blokeliai. Angokraščiai ir sąramos yra tie patys blokeliai kaip lego nomenklatūra.

Statyba iš modulinių sienų tvarkingai surenkamų šiltoje sausoje patalpoje ir greitai bei paprastai sumontuojamų ant pamato. Pagrindinis modulinių sienų privalumas – trumpas statybos laikas: kelios dienos vieno aukšto namui.

Durisol blokelius galima pjaustyti paprasčiausiais medžio apdirbimo įrankiais ir taip formuoti norimos formos sienas.

Siena armuojama pagal kostrukcinius reikalavimus, ir standartiškai armatūros kiekis 1m² sienos sudaro apie 3-4 kg, o ir tai su sąramų armavimu. Durisol siena armuojama labai paprastai, horizontaliai tik kas 1m per aukštį, armatūrą paguldant į Durisol blokelio griovelius – jos nereikia rišti ir nereikia daryti karkaso. Tai kad Modulinės sienos iš Durisol blokelių nereikalauja jokio papildomo armavimo. Durisol blokelių sienos armuojamos horizontaliai. Horizontaliąją armatūrą reikia kloti kas 4 eilė (kas 1 metrą) Armavimui naudojama 10 mm AIII plieno arba statikos požiūriu analogiška armatūra(galima naudoti stiklo-bazalto pluošto 8 mm armatūrą). 1 m2 sienos reikia apie 3 kg plieno armatūros.. Po langų angomis blokų eilėje reikia dėti plieno armatūrą 2 vnt. 10 mm arba statikos požiūriu analogišką armatūrą.

Durisol blokus užpildantis betonas sudaro statinį sienos branduolį, kuris perkelia pastato apkrovą į pamatus.
Betono stiprumas gniuždant priklauso nuo cemento kokybės, nuo rišiklio santykio, užpildo savybių ir grūdėtumo bei
vandens kiekio (klampumo rodiklis). Todėl galioja reikalavimai, nurodyti lentelėje žemiau. Maksimalus užpildo dalelių dydis milimetrais turi būti maždaug lygus mūro storiui centimetrais.

Betonavimo eiga:

  • Reikiamą betono kokybę reikia pagal galimybę išlaikyti per visą perdangos perimetrą, tačiau geriausia, kad ši kokybė būtų išlaikyta per visus aukštus.
  •  Betono užpildas pilamas į 3-4 armuojamų blokų eiles, kai jos suklotos ir viršutinėje blokų eilėje – iki pusės.
  •  Kiekvienas konkretus pildymas neturi viršyti 100 cm aukščio (4 blokų eilės).
  •  Užpildomo betono savybės turi būti tokios, kad jis laisvai užpildytų visas tuščias erdves blokuose, tačiau
  • vientisa jo masė neturi atsiskirti į frakcijas.
  •  Užpildyti galima rankiniu būdu (kastuvu) arba mechanizuotai iš dozavimo bunkerio su maža betono tiekimo
  • anga.
  •  Sukrautą betoną reikia sutankinti strypu, jeigu pildoma aukštesnės klasės betonu (B25; B30) reikia naudoti
  • giluminį vibratorių (max 0/4 cm).

Langų ir durų sąramoms naudojami F ir Ea tipo Durisol blokai. Sąrama iki 3 m ilgio formuojama iš pusės sąraminio blokelio (25 cm aukščio),virš 3 m ilgio-iš pilno sąraminio blokelio(50 cm aukščio). Sąraminiai blokai sudedami per visą lango, durų plotį , suarmuojami, kad išvengti šių blokų judėjimo į juos pilant betoną. Norint pasigaminti iš F bloko sąraminį, reikia išpjauti galinę ir vidurinę Durisol bloko sandūrą.

Durisol blokelius DMi 25/18 arba DSi 30/20 galima panaudoti kolonų įrengimui. Blokelių angose(tuštumose) montuojamas armatūros karkasas ir užliejama betonu.

Perdangos elementai įrengiami Durisol sienose. Perdangos monolitinis denginys turi būti armuotas per visą jo plotį. Reikia nepamiršti atsižvelgti į perdangos sandarumą, ko pasekoje nesusidarytų šalčio tilteliai. Norint tai išvengti perdangose: kurių storis iki 200 mm: naudojamas Durisol denginio blokas DR, kuris gali būti pagaminamas statybos aikštelėje iš standartinio sieninio bloko kurių storis virš 200 mm: naudojami DIS blokai, kurie yra supjaustomi iki tam tikro aukščio statybų aikštelėje.

Perdanga remiasi į monolitini blokelio užpildą. Blokas yra tuščiaviduris ir statybvietei užpilamas betonu ko pasekoje gaunama gelžbetonine konstrukcija o blokelis lieka kaip liktinis kojinis.

Murloto tvirtinimui Durisol statybos sistemoje monolitinis žiedas nereikalingas,jo funkciją atlieka betono branduolys. Inkarai murloto tvirtinimui dedami į 2 viršutines blokelių eiles ir užliejami betonu.Inkarų kiekis ir išdėstymo tankis skaičiuojamas kiekvienam projektui atskirai priklausomai nuo stogo konstrukcijos. Murlotas tvirtinamas vidinėje blokelio pusėje,tai neleidžia atsirasti “šalčio tiltams”.

Statybos sistema Durisol leidžia greitai ir patogiai įrengti inžinerines komunikacijas:vandentiekį ir kanalizaciją,šildymo ir ventiliacijos vamzdžius,elektros instaliaciją. Numatomų vamzdžių vietoje, prieš atliekant betonavimo darbus ,įdedamas polistirolas ,po betonavimo jis išimamas ir montuojami vamzdžiai. Elektros laidams frezuojama blokelio medinė dalis(ji yra 4 cm storio).

Lengvas Durisol blokelių apdirbimas leidžia statyti įvairios konfigūracijos sienas. Projektavimo metu rekomenduojama laiktis 25 cm žingnio(atsižvelgiant į blokelio matmenis:50 cm x 25 cm),tai leis išvengti blokelių pjaustymo.

Durisol blokelių apdailai galima naudoti įvairias fasadų apdailos medžiagas:tinką,sausą tinką,apdailines plytas ir plyteles,medžio apdailą ir kitas medžiagas. Durisol rekomenduoja fasadų šiltinimui ir apdailai naudoti ekologiškas”kvėpuojančias” medžiagas-kad išsaugoti unikalią Durisol savybę-“kvėpuojančias sienas”

Tinkavimas

Vykdant tinkavimo darbus būtina atsižvelgti į LST EN 13914-1 reikalavimus – „Išorės ir vidaus tinko paruošiamojo sluoksnio projektavimas, paruošimas ir dengimas. 1 dalis. Išorės tinko sluoksnis“. Taip pat į LST EN 13914-2 reikalavimus – „Išorės ir vidaus tinko paruošiamojo sluoksnio projektavimas, paru ošimas ir dengimas. 2 dalis. Vidaus tinko paruošiamojo sluoksnio projektavimo ypatumai ir pagrindiniai principai“. DURISOL konstrukcijų apdailai paruošti keli technologiniai sprendimai, rekomenduojami projektuotojams bei statybininkams, atliekantiems daugiasluoksnio tinkavimo darbus bei galutinę apdailą. Rekomendacijose nurodyta darbų eiga baigiamiesiems apdailos darbams. Techninė informacija pritaikyta pagal šiuolaikinius reikalavimus ir pateikia bendras nuorodas. Pagal šias nuorodas ne visada galima įvertinti konkretaus objekto poreikius. Sausų tinko mišinių gamintojai BAUMIT, SAKRET, BAYOSAN, SALITH ir kiti yra paruošę mišinių naudojimo rekomendacijas tinkuojant DURISOL konstrukcijas. Naudojant sausus tinkavimo mišinius reikia laikytis gamintojo nurodymų.

PARUOŠIAMIEJI IR PAGALBINIAI DARBAI

Tai darbai, kuriuos reikia atlikti prieš tinkuojant pirmąjį sluoksnį. Tai ne vien tik objekto apsauga nuo lietaus, bet ir kitokie, gretutiniai darbai: pabaigti stogo konstrukcijos įrengimą, įrengti angas, kad tinko sluoksnis nebūtų apgadintas atliekant tolesnį įrangos montavimą, atlikti parapetų, palangių ir kitus skardinimo darbus, įmontuoti visus kablius, laikiklius, konsoles ir pan., uždengti konstrukcijas, kurias reikia saugoti nuo nešvarumų (langai, durų staktos, darbo įrengimai) prieš tinkuojant pastato viduje, reikia pabaigti kloti visas komunikacijas (vandentiekio, dujų, šildymo) bei pabaigti elektros instaliacijos darbus. Jei klojami vamzdžiai eina greta, tarpus reikia užpildyti atitinkamu užpildu, o tinkuojamą paviršių armuoti tinkleliu, užleidžiant kraštus po 100 mm iš kiekvieno šono. Vidaus tinkavimo metu, tiek oro, tiek tinkuojamo paviršiaus temperatūra negali būti žemesnė nei +5°C; tokią temperatūrą reikia palaikyti 2-3 dienas prieš tinkavimą – valymo ir kt. metu, o tinkuotam paviršiui sukietėti prie šios temperatūros reikia maždaug 7 dienų. Pagal reikalavimus, tinkas neturėtų būti veikiamas tiesioginių saulės spindulių, nepageidautinas džiovinimas vėjyje. Kad tinkas pernelyg greitai nedžiūtų ir nesuslūgtų, visada reikia dirbti iš pavėsyje esančios objekto pusės. Tinką 3 dienas patartina palaikyti drėgną – purkšti vandenį. DURISOL blokeliuose pasitaiko truputis žievės ir medžio plaušo. Jei vidaus apdailai naudojami gipsiniai tinko mišiniai, dėl šių dalelių gali atsirasti spalvos šešėliai, ypatingai jei pagrindas buvo nepakankamai išdžiūvęs. Tuomet dažymo metu reikia naudoti gruntą, kurį rekomenduoja dažų gamintojas.

SIENŲ PAVIRŠIAUS APDAILA

Rekomenduojama tinkuoti trisluoksniu tinku.

Pirmasis – cementinio tinko sluoksnis tarnauja kaip gruntas, kuris pagerina viduriniojo tinko sluoksnio sukibimą su pagrindu( DURISOL blokeliu). Naudojamas mišinys – cementas ir plautas smėlis santykiu 1:2, smėlio grūdėtumas 0 – 7 mm. Jis užtepamas elastinga mentele arba užtaškomas ant viso tinkuojamo ploto, juo užpildomos visos siūlės tarp blokelių.

Vidurinis tinko sluoksnis tinkuojamas ant pilnai išdžiūvusio ir sutvirtėjusio pirmojo sluoksnio, ne anksčiau kaip po 7 dienų. Esant lietingam orui technologinę pauzę rekomenduojama išlaikyti iki 21 dienos. Naudojamas kalkių – cemento mišinys (smėlio grūdėtumas 0 – 7 mm), vidaus tinkavimui rekomenduojamas 15 mm (min. 10 mm) storio sluoksnis, išorės tinkavimui – 20 mm (min. 15 mm) tinko sluoksnis. Jei reikalingas storesnis sluoksnis – tinkuojama dviem sluoksniais, tačiau sekantis sluoksnis dedamas tik pirmajam pakankamai sukietėjus. Tinkuojant fasadą rekomenduojama, maždaug, paskutiniame tinko sluoksnio trečdalyje įdėti ištisinį stiklo audinio ar kitokį tinkavimo tinklelį, kuris sutvirtintų tinką ir sumažintų plyšių atsiradimo riziką. Stiklo audinys turi būti atsparus šarmams. Statinio kampuose tinklelį reikia užleisti 20 cm, per siūles tinklelį reikia užleisti 10 cm, koncentruotos apkrovos vietose (langų ir durų angos) rekomenduojama įdėti įstrižas tinklelio juostas maždaug 30 x 50 cm. Tinkuojant vidaus sienas, paprastai tinklelis nenaudojamas. Tačiau tose vietose, kur gali būti medžiagų, kurių tūris gali kisti ir pasireikšti tinko sluoksnio tempimas, armuojantis tinklelis dedamas ant pagrindo arba tinko sluoksnių sandūroje. Fasade, kietėjant tinkui, atsiradusius įtrūkimus užpildyti elastingais klijais. Orientacinis tinko kietėjimo laikas yra maždaug 1 diena/1mm tinko storio.

Viršutinis sluoksnis – baigiamasis tinko sluoksnis, kuriam galima naudoti dekoratyvinį įvairių rūšių tinką, parenkant norimą struktūrą ir spalvą. Geriausia naudoti sausus tinko mišinius, kurie užtikrina stabilią medžiagų kokybę.

LUBŲ APDAILA

Lubas rekomenduojama tinkuoti armuojant tinkleliu. Baigiamajam sluoksniui galima pasirinkti dekoratyvinį tinką ar kitas dekoratyvines medžiagas. Geriausia naudoti atitinkamas vieno gamintojo medžiagas ir darbus atlikti pagal jo rekomendacijas. Vidaus sienų ir lubų apdailai taip pat galima naudoti gipso kartono plokštes.

MŪSŲ PROJEKTAI